Türkiye Cumhuriyeti

Türkiye Cumhuriyeti Roma Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

İtalya Cumhuriyeti nezdinde görev yapmış önceki Büyükelçilerimizin fotografları sayfası güncellenmektedir.
 
Rüstem Paşa
Büyükelçi
01.01.1861-01.01.1870
Yanko Fotiadis Paşa
Büyükelçi
01.01.1870-01.01.1872
Serkis Efendi
Büyükelçi
01.01.1872-01.01.1874
Aleksandr Karatodori Paşa
Büyükelçi
01.01.1874-01.01.1876
Mahmud Esad Paşa
Büyükelçi
01.01.1876-01.01.1877
Turhan Paşa
Büyükelçi
01.01.1877-01.01.1881
İstefanaki Musurus Paşa
Büyükelçi
01.01.1881-01.01.1886
Yanko Fotiadis Paşa
Büyükelçi
01.01.1886-01.01.1889
Yusuf Ziya Paşa
Büyükelçi
01.01.1889-01.01.1890
Mahmud Nedim Paşa
Büyükelçi
01.01.1890-01.01.1896
Mustafa Reşid Paşa
Büyükelçi
12.03.1896-25.08.1908
Ziya Paşa
Büyükelçi
30.08.1908-30.08.1909
İbrahim Hakkı Paşa
Büyükelçi
01.01.1909-24.01.1910
Hüseyin Kazım Bey
Büyükelçi
30.01.1910-20.10.1912
Nabi Bey
Büyükelçi
25.10.1912-10.08.1915
Cami Bey (Baykurt)
Büyükelçi
04.09.1920-10.01.1922
Osman Nizami Paşa
Büyükelçi
20.08.1921-30.08.1922
Celaleddin Arif Bey
Büyükelçi
01.01.1922-01.01.1923
Hilmi Bey
Büyükelçi
27.06.1923-28.08.1923
Suad Bey (Davas)
Büyükelçi
28.08.1923-30.04.1932
Vasıf Bey (Çınar)
Büyükelçi
28.05.1932-03.05.1934
Zeki Nebil Bey
Büyükelçi
03.05.1934-07.10.1934
Hüseyin Ragıb Baydur
Büyükelçi
07.10.1934-16.08.1943
Ruşen Eşref Ünaydın
Büyükelçi
27.08.1943-10.04.1944
Cemal Hüsnü Taray
Büyükelçi
18.01.1945-12.10.1946
Selim R. Sarper
Büyükelçi
12.10.1946-12.06.1947
Feridun Cemal Erkin
Büyükelçi
19.07.1947-30.07.1948
Hüseyin Ragıb Baydur
Büyükelçi
12.08.1948-27.03.1952
Faik Zihni Akdur
Büyükelçi
20.10.1952-17.09.1954
Mehmet Cevad Açıkalın
Büyükelçi
11.10.1954-04.12.1961
Bedii Karaburçak
Büyükelçi
05.12.1961-02.09.1962
Fuat Bayramoğlu
Büyükelçi
03.09.1962-28.03.1963
Namık Yolga
Büyükelçi
31.03.1963-30.06.1965
Adnan Kural
Büyükelçi
05.07.1965-01.01.1967
Fuat Bayramoğlu
Büyükelçi
04.01.1967-05.09.1969
Turan Tuluy
Büyükelçi
15.09.1969-24.07.1970
İsmail Erez
Büyükelçi
19.11.1970-17.04.1972
Pertev Subaşı
Büyükelçi
23.07.1972-22.09.1976
Semih Akbil
Büyükelçi
04.10.1976-18.07.1978
Ali Binkaya
Büyükelçi
19.08.1978-28.11.1980
Hamit Batu
Büyükelçi
15.12.1980-18.02.1984
M. Fahir Alaçam
Büyükelçi
01.05.1984-23.01.1987
Necdet Tezel
Büyükelçi
23.01.1987-17.09.1991
Ömer Erşan Akbel
Büyükelçi
22.11.1991-01.06.1995
Ünal Ünsal
Büyükelçi
31.05.1995-30.09.1996
Umut Arık
Büyükelçi
01.10.1996-31.03.1998
İnal Batu
Büyükelçi
31.03.1998-11.01.1999
M. Necati Utkan
Büyükelçi
04.02.1999-27.11.2004
Sıtkı Uğur Ziyal
Büyükelçi
28.11.2004-20.08.2009
Ali Yakıtal
Büyükelçi
01.10.2009-01.03.2010
Hakkı Akil
Büyükelçi
20.01.2011-12.04.2014
Adnan Aydın Sezgin
Büyükelçi
23.09.2014-31.10.2016
Murat Salim Esenli
Büyükelçi
02.11.2016-